Jaká témata zazní na 5. ročníku EVOLVE! Summitu? (2. část)

Před týdnem jsme v první části článku odhalili několik témat, na která se můžete těšit na letošní listopadové konferenci. V pokračování textu přinášíme přehled dalších témat, která aktuálně hýbou HR světem.

Employer Branding

I letos se podíváme na zajímavé počiny v oblasti employer brandingu a firemních kultur a to nejen lokálně, ale i globálně. Podařilo se nám získat Modiaru Kamps z Amazonu, která nás naučí, jak celou oblast employer brandu správně uvést do firmy, jak přesvědčit management k uvolnění investice a hlavně, jak správně nastavit ve firmě očekávání a KPIs, aby managament  program za půl roku nezavřel, protože z něj ještě není nový nástup. 

Petr Skondrojanis je ten nejpovolanější pro nahlédnutí do firemních kultur a toho, jak je budovat. Petr je náš dlouhodobý parťák, který nám pomáhá konferenci poslední roky moderovat, letos jsem ho viděl na konferenci na Slovensku v pozici řečníka a byl bezkonkurenčně nejlepší. Jeho bezprostřednost, otevřenost, vtip a přirozenost dosahuje těch ideálních poměrů. 🙂

V oblasti Employer Brandingu chystáme ještě dalších pár jmen, ale jelikož zatím čekáme na finální potvrzení, odtajníme je až později.

(UK) Zakladatel #Tru events

(UA) Talent Sourcing Lead v iDeals

(NL) European Employer Branding Expert v Amazonu
Petr Skondrojanis

(CZ) Human Relations konzultant

Nové metodiky vyhledávání kandidátů

Sourcing je oblast, která se vyvíjí snad nejrychleji ze všech oblastí, které se snažíme pokrývat. I letos se budeme soustředit na hodně novinek a naučíme se spoustu dalších praktických triků. 

Letos se nám na konferenci podařilo získat takové legendy sourcingu&recruitmentu jako je Bill Boorman, Denis Dinkevich, Jan Tegze, Josef Kadlec, Kasia Tang, Zdenka Krejčíková nebo Michal Juhas. Naučíme se novou metodologii OSINT a ukážeme si, jaké nástroje v rámci této metodologie používat. Ukážeme si, jak vyhledávat kandidáty na Githubu, ale hlavně si řekneme, jak odhadnout úroveň technických dovedností jednotlivých kandidátů, aniž bychom museli umět číst v kódu. Honza Tegze nám ukáže, co nás v sourcingu brzdí a omezuje a podíváme se i na to, jak je právě fáze sourcingu klíčová pro budoucí úspěšnost přijatých nabídek v naší firmě.  

(CZ) Senior Recruiting Manager v SolarWinds

(CZ) Zakladatel GoodCall & Recruitment Academy

(PL) Online recruiter a poradce v oblasti sourcingu, Blogerka

(CZ) Recruitment Manager

Vyhledávání zahraničních kandidátů

Andrew Stetsenko má za sebou spousty zajímavých počinů, od GlossaryTech po Relocate.me, což je jedna z největších platforem, kterou využívají IT kandidáti, kteří se chtějí za prací stěhovat. Andrew sesbíral data, která nám jasně ukáží, které národy jsou otevřenější práci v regionu CEE a které nikoli. Ukáže nám, které národy jsou pro zahraniční nábor stále podceňované a na které se ještě můžeme zaměřit. Andrew také odhalí, jaké balíčky firmy kandidátům chystají, aby je byly schopné nalákat.

Kam nové technologie posouvají schopnosti hodnocení kandidátů

Díky technologiím jsme dnes schopni sestavit si psychometrický profil kohokoli na základě psaného textu, mluvené řeči, intonací nebo na základě mikrovýrazů v obličeji. Možná, že někteří již používáte Crystal Knows, ale podobných aplikací je dnes daleko více a spousta z nich dosahuje více jak 85% přesnosti. Alan Walker je velkou hvězdou našeho oboru ve Velké Británii a západu Evropy a to právě díky jeho porozumění technologické oblasti v HR. Právě on nás seznámí s tím, jaký je nejnovější vývoj v oblasti diagnostiky a jak nám mohou technologie pomoci.

(UK) Zakladatel společnosti Udder & ChatTalent

(UA) HR Tech Entrepreneur

(UK) Recruitment Manager v NICE

Neurodiversita

Vždy, když se mě někdo ptal, jestli nechci na EVOLVE! Summit zařadit nějaké téma z oblasti diverzity, jsem odmítavě kroutil hlavou. V ekonomice, kdy je každá firma ráda, že najde jakéhokoli zaměstnance, který chce a bude pracovat, je diverzita až na druhém místě.

Pak jsem se ale potkal s Theo Smithem, který mě začal seznamovat s neurodiverzitu a byl jsem z tohoto tématu uchvácen. Neurodiverzita řeší diverzitu, která mezi lidmi panuje na základě odlišnosti nervového vnímání vjemů. Kolem 20 % lidí v populaci trpí nějakým stupněm poruchy pozornosti, hyperaktivity, poruchy učení či autismu. Mnohdy se jedná o velmi mírnou úroveň, ale i tato znamená odlišné fungování zpracování informací v mozku od ostatních. Jen se rozhlédněte kolem sebe – určitě uvidíte kolegy, kteří jsou na poradě již po dvaceti minutách myšlenkami úplně jinde. Velké firmy jako HP, SAP a Microsoft začaly pracovní prostředí upravovat tak, aby to jednotlivým lidem více vyhovovalo (open space, počet lidí v kanceláři). A nejen to, vytrénovali manažery, aby byli schopni i jinak zadávat a kontrolovat úkoly. Výsledky byly velmi zajímavé. Theo Smith mě dokázal svým charismatem do svého povídání strhnout a věřím, že to samé se mu během konference podaří i u vás.

Co je nového v oblasti HR Tech

Do HR se v posledních letech pouští nové technologické firmy, vznikají nové start-upy, které inovují již existující a ženou trh opět dál. Chris Raw z Jobpalu, což je jeden ze světově nejuznávanějších výrobců chatbotů, nám představí, kam se právě oblast chatbotů za poslední rok posunula a ukáže nám pár příkladů velmi inteligentních chatbotů. Ukážeme si, do jakých HR oblastí se investuje a jakým směrem se oblast HR tech bude dál zaměřovat a co to konkrétně může znamenat pro naši práci.

Tak co, už se těšíte? 🙂 
A máte už vstupenku?