bill boorman

Bill Boorman

Bill nikdy nenosí oblek, ale vždy ho najdete s kloboukem na hlavě. Má jednoduchou vizi – snaží se, aby recruitment fungoval jednoduše, ale velmi úspěšně – a to každému z nás. Bill pracuje jako poradce pro technologické společnosti po celé světě, pomáhá jim s náborovými plány a strategiemi, pomáhá investorům v oblasti recruitment technologií a pořádá unikátní recruiterské #tru konference.


#Tru hned v roce 2013 uspořádalo více než 100 recruiterských setkání v 65 zemích na 5 kontinentech. Dnes pořádají události po celém světě skoro každý týden, a to po celý rok. Díky tomu měl Bill možnost potkat se s více než 2500 specialisty z náboru po celém světě. Získal tak skvělý náhled na trh náboru a technologií, které ho podporují.
Bill má tu čest být porotcem pro britské ceny #CandE (cena za Candidate Experience), což mu umožňuje porozumět, jak se mění trh a jak důležitá začíná být oblast Candidate Experience v náboru a které společnosti si v ní vedou dobře. Pravidelně píše blog RecruitingDaily.com, každý měsíc vydává obsáhlé zamyšlení nad některou z oblastí recruitmentu a v roce 2014 vydal svou první knihu s názvem „The Cult Of Work“.


Je otcem 2 fantastických dětí, které jsou jeho inspirací ve všem co dělá. Není jednoduché popsat, jaká je jeho každodenní pracovní náplň, jeho práce je příliš rozmanitá a Bill si ji naplno užívá. John Sumser ho popsal jako „nespoutaný živel“ a China Gorman jako Krále social recruitmentu. Bill má velmi originální pohled na recruitment a dokáže ho na konferencích skvěle zprostředkovat.


Mezi jeho specializace patří: vytváření a implementace strategií v oblasti Social Recruitmentu nové náborové technologie, digitální média v náboru, Brand Advocacy a využití oblasti big data pro nábory specialistů.

Všechny přednášky od Bill Boorman

Jak vám mohou Big Data pomoci proniknout do zatím neobjevených komunit talentů?
8. 11. 2017 13.45-14.30
90% všech dat na celém světě vzniklo v posledních pěti letech. Jen sociální sítě každý den chrlí terabyty dat. Existuje málo firem či jednotlivců, kteří se ve spleti těchto dat dokáží zorientovat a ještě méně jich dokáže tato data efektivně využívat. Přitom z pohledu recruitmentu se jedná o velmi atraktivní oblast. Pokud dokážete správně pracovat s big daty z trhu, lépe porozumíte, kde se nacházejí kandidáti, které hledáte. Lépe porozumíte, jak s nimi komunikovat a jak je zaujmout pro svou společnost. Big Data dávají recruiterům netušené možnosti a nástroje pro ještě lepší recruitment. Co si z přednášky odnesete? Bill vás provede spletitou sítí těchto dat, ukáže vám, jak je získávat a jak s nimi v recruitmentu pracovat a v neposlední řadě se podělí o několik konkrétních případů, jak big data pomohly s náborem talentů.