Jakub Ryba

Jakub Ryba je markeťák, inovátor, manažer. Ve společnosti Edenred má za úkol kompletní digitální transformaci tradičního papírového businessu do elektronické podoby, která bude do tří let dominantní formou distribuce stravenek a benefitů. Působil řadu let v O2, kde se věnoval rozvoji inovativních a digitálních projektů ještě v před-smartphone éře, z nichž některé fungují i po deseti letech – například projekt www.odmenazadobiti.cz. Ten byl jeho „dítětem“, ještě než se Jakub oženil. Posledních pět let působil v oblasti fintech, kde řídil vývoj softwarové platformy pro finanční poradenství, spoluzakládal a technologicky podporoval finančně poradenské společnosti v Česku, na Slovensku a v Asii.

 Jakub věří, že inovace a kreativita je o propojování postupů různých oborů, které samy o sobě jsou prověřené, ale v nové kombinaci vytvářejí přidanou hodnotu. Steve Jobs tomuto říkal „connecting the dots“.

Na letošním EVOLVE! Summitu představí Jakub vizi společnosti Edenred v oblasti mobilních plateb a digitalizace zaměstnaneckých benefitů, vedoucí k jejich „demokratizaci“.

Webová stránka

www.edenred.cz