Jim Stroud

Během posledních 10 let Jim Stroud sbíral zkušenosti v různých odvětvích, jako je recruiting s využitím sociálních sítí, videoprodukce a tvorba podcastů, online výzkumy, konkurenční zpravodajství nebo community management.

Jim v současné době působí na pozici globálního ředitele pro sourcing a recruiting ve společnosti Randstad Sourceright a pečuje o klienty po celém světě. V minulosti vytvořil a prodal 4 online projekty, spravoval oceňovaný blog a každý týden publikoval newsletter pro uchazeče o zaměstnání. Kromě toho vydával i magazín pro recruitery a spolupořádal technologicky zaměřený podcast.

Napsal i několik knih, například Content Is the New Sourcing: Strategies for Attracting and Engaging Passive Candidates nebo The Number One Job Hunting Book in the World. Připravuje podcast s názvem Its all recruiting a na YouTube má i svůj pořad The Jim Stroud Show.

Webová stránka

blog.jimstroud.com

Všechny přednášky od Jim Stroud

Miluji e-mail! Je nejlepší! Ale nyní je čas na změnu
13. 11. 2018 9.40 – 10.20
Roboti, umělá inteligence, samořídící auta…Budoucnost už není jen nejasná iluze, ale představuje realitu, která určuje “status quo“ pro mnoho dalších generací. Naštěstí pro všechny je zde jeden dlouhodobý přítel, který nás doprovází již od vzniku internetu, překonal období MySpace a i v dnešní době nových aplikací a virtuální reality se mu daří. Uhodnete, jaká platforma podporuje komunikaci již od kolébky internetu a s největší pravděpodobností v tom bude pokračovat i nadále? No jasně, je to e-mail! E-mail se během let vyvinul do nástroje, který běžně používáme každý den. I přes svou dlouhou historii a občasné skandály s úniky dat se ale e-mail stále ještě nestal “ultimátním“ komunikačním nástrojem pro recruitment. Proč se mu to zatím nepovedlo? V této přednášce vás Jim Stroud provede historií e-mailu, odkryje taje jeho evoluce a podělí se o tipy a strategie pro maximální využití tohoto média, jehož vlastnosti zatím nedokáží recruiteři pro svou práci plně využít. Pokud si myslíte, že o práci s e-mailem víte vše, víte, jak ho používat pro marketingové a náborové kampaně a nemá vás již čím překvapit, tato přednáška vás přesvědčí o opaku.
Nástrahy neustálého tlaku na zlepšování pracovního prostředí a jeho efektivitu
14. 11. 2018 13.55 – 14.35
Před patnácti minutami se svět nadobro změnil. Sociální sítě vyvolaly epidemii duševních onemocnění. Pro zajištění a udržení prosperity musely firmy změnit zaběhnuté náborové postupy a začít nabírat jinak. Čeho tedy nově využívají? Pokročilých technologií, které monitorují emoční stav svých zaměstnanců, umělou inteligenci, která skenuje obličeje kandidátů během pracovních pohovorů a snaží se rozpoznat, zda lžou a mnohé další. Tyto metody mohou firmám přinést vyšší efektivitu, ale za jakou cenu? Kdy už je sběr a vyhodnocování dat o zaměstnancích za čárou? Jakou míru ochrany soukromí může uchazeč o práci očekávat? A v neposlední řadě, jak tyto nové postupy ovlivní pracovní svět v budoucnu?