Lucie Halušková

Lucie vystudovala mimo jiné Právnickou fakultu univerzity Palackého a po praxi v advokacii, na velvyslanectví ČR v Athénách a právníka ve Zbrojním průmyslu, zakotvila v HR, kde se pohybuje v různých rolích od roku 2006.

V roli Group HR Managera vedla 9 Evropských zemí pro společnost Brammer, pro Italskou společnost HTS, na výrobu tepelných výměníků zaváděla a nastavovala HR procesy, včetně mzdových systémů, náborů a stabilizace lidského kapitálu. V bývalé Karose, dnešním IVECU, personálně zastřešovala výrobu autobusů, kde měla na starosti přes 3 500 zaměstnanců. Zaměřovala se na snižování absence a fluktuace a plánování headcountu pro zajištění výroby s co největší produktivitou práce.
Od roku 2019 do 2021, jako první zaměstnanec a výkonný člen Managementu, rozjížděla nový holandský retailový řetězec Action, který má v dnešní době přes 23 obchodů a stále otevírá obchody další. Od Recruitmentu, přes kompletní nastavení systémů, procesů, HR controllingu, principů retence a onboardingu, včetně školení managementu a personálu v obchodech napříč celou ČR.

Dnes se v roli HR interim Managera pod společností TLC, zaměřuje na HR Audity personálních procesů, v retailových a strojírenských společnostech, zefektivňování nastavených systémů, zavádění HR controllingu, propojování Budgetů a systémů štíhlé výroby s HR, a to v ČR, i na mezinárodní úrovni. Dnes pracuje například ve společnosti Authentica, který poskytuje in store kreativní řešení pro retail, či společnost GRD servis, a strojírenských společnostech, nad 2.000 zaměstnanců, kde se podílí na stabilizaci personálu a vzdělávání výrobního managementu.
Poslední rok se věnuje skupině profesionálních personalistů – HR mezi řádky a pořádá pravidelná setkání na jižní Moravě pro personalisty, majitele firem a příznivce HR a zákoníku práce.

HR mezi řádky – OPEN