viktor kustein

Viktor Kustein

Viktor Kustein vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a během studií se podílel společně se svými kolegy na založení GrowJOB Institute. Jako interim konzultant se podílel na změně desítek českých firem, některým pomáhal expandovat do zahraničí, zejména do německy mluvících zemí.

Následně s vydal cestou HR. V Rockaway Capital s Evou Krausovou tvoří oddělení jménem HR 2.0 – Human relations. To se zaměřuje se na firemní kulturu a budování komunit napříč firmami v portfoliu skupiny Rockaway. Přistupuje k tématu HR přes výzkumy a technologie a snaží se pomocí samoučících se algorytmů a dalších technologických inovací (softwary na sociomapování a chatboty pro nerozhodnuté kandidáty) automatizovat část HR procesů tak, aby jemu a jeho kolegyni zbylo co nejvíce času na práci s lidmi. Ta je totiž podle něho na celé HR branži to nejdůležitější.

Pokud Viktora nepotkáte v některé z kanceláří skupiny Rockaway, uvidíte ho v některé z pražských nebo brněnských kaváren, případně na některé z mnoha technologických konferencí v ČR nebo v zahraničí.

Webová stránka

Všechny přednášky od Viktor Kustein

Technologie, které (skutečně) změní HR
9. 11. 2017 14.00-14.45
Lidstvo odjakživa používá technologie a inovace ke zjednodušení práce a zefektivnění výroby. Na prahu průmyslu 4.0 a na začátku další průmyslové revoluce vstupují technologie a umělá inteligence do oborů, které ještě donedávna byly výhradní doménou lidí. Ne že by v těchto oborech nikdy neexistovala potřeba tyto technologie zavádět, ale buď byly příliš drahé, nebo příliš primitivní na to, aby dokázaly kvalitně nasimulovat lidskou intelektuální práci. Tato doba je pryč, a i do oboru HR vstupují technologie, které vám pomohou za krátkou dobu vyřešit úkoly, na kterými trávíte hodiny času. Pokročilá analýza textu, pattern recognition, chatboty, robotizace, technologie na sociomapování a VR. To vše změní vnímání i vykonávání práce v našem oboru.